Jdi na obsah Jdi na menu

rok 2005-2008

27. 3. 2009

 22.9.2008 Novinky-úspěchy našich štěňátek

Denny -Neuměřická brusinka 2008  NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠTĚNĚ VÝSTAVY

Klubová výstava Panská lícha Brno  VN1

Kr.Výst. Dolní Benešov VN1

Bria-  Klubová výstava Panská lícha Brno V4 ,,na první výstavu super úspěch"Bria

Cass-Klubová výstava Panská lícha Brno r.CAC,Složena zkouška BH

Cadbury- MVP Brno V2

Ally 15.4.2008 Miminka se narodila 3.4.2008 mezi 4 a 9 hodinou ráno.Porod byl
rychlý,protože se nejspíš celé mužstvo dorostu na svět velmi těšilo.Asi
sestavíme fotbalové mužstvo,protože musíte uznat že s 9 kluky a 2 děvčaty,už
se dá lecos podniknout.první týden
Nejvíc švandy užijem,jak všechna mimča začnou koukat a oblevovat svět kolem
sebe.Zatím je nejvíc zajímá moje mlíčko,ale už se tento týden otevřou všem
očka a to bude zážitků najednou.
Tak se zatím budeme navzájem opatrovat a pít mlíčko a růst.Já si budu užívat
klidu,protože ,až tito rošťáci vyrostou a zjistí,že jim narostly taky zoubky
ke kousání a nožky k běhání, budu mít po klidu.

Ally 29.2.2008 Aje to tu ! na utz zjistily ,že budu opět maminkou.očekáváme štěňátka

Ally 2.2.2008 Jsem byla nakryta Brucem..Již jednou byl tatínkem mých dětí,ta se moc vydařila tak se panička rozhodla opět pro tohoto krásného pejska.Více informací v rubrice štěňátka.

Art,Aschley,Forget,Bigi a Ally26.1.2008 Zima je bez bílé pokrývky i  když si nezadovádíme ve sněhu  tak na procházky do lesa se těšíme.Vyrážíme spolu se smečkou bílých ovčákú a to je bezva  zábava.

Bigi

Ally 14. 5. 2007 Moje miminka se začínají koukat na svět. Mžourají malýma očkama a pátrají po okolí, kdo že je to vedle-brácha, ségra, nebo máma. Nosík jim napoví. Zkouší i malé nesmělé krůčky. Spíš to vypadá, jako by měly nožičky hlavně k plížení, ale uplyne ještě pár dní a jejich pokusy budou stále dokonalejší. Nejlíp jim jde vrčení, a  pokusy o štěkání také nevypadají marně. Moc se těšíme, až budeme trávit všechen možný čas venku na zahradě. Už aby to bylo.

Ally 14. 5. 2007 Malí pejsci rostou jako z vody, všichni už váží jednou tolik, než v den, kdy se narodili. Soupeří mezi sebou o nejlepší místo u mě a já jako správná máma, se o svoje děti pečlivě starám, aby měly všechny dostatek péče.

 

Ally 10. 5. 2007 Miminka jsou na světě a teď nastane mě i paničce fůra starostí, ale my to zmáknem. Jsme už sehraná dvojka. Naši kluci jsou už celí netrpěliví a miminka ráno obdivují. Můžou si je i pohladit, dovolím to. Vždyť takto sametové kuličky zase rychle vyrostou a budou den ode dne jiné.

Ally 9. 5. 2007 Ráno jsem se do růžova vyspala, ale nějak nemám chuť ani na svoji ranní baštu. Celý den tuším, že dnes se narodí miminka. Den je dnes dlouhý. Porod začne až ve třičtvrtě na jedenáct večer a moji páníčci nade mnou bdí až do rána. Zabral mi 3 hodiny  Jsem borec. Povedlo se. Přivedla jsem na svět 9 psích miminek 3 slečny a 6 kluků. Mají se k světu. I ten nejmenší pejsek se nenechá zahanbit a dere se přes všechny sourozence k mlíčku. Chodím si na procházky,užívám teploučka a taky chodíme plavat.Snažím se chovat jako nastávající mamina a nedělat tolik blbostí. Moji malí kamarádi už taky na mě dávají pozor a naše hry si odpustili. Jsem teď pěkně kulatá a těžce se mi chodí,ale trochu se i proběhnu,nejsem přece žádná princezna. Ještě týden a miminka budou na světě. Tak mi držte palce. Dnes jsem si byla i zaplavat,bylo mi děsné horko,můj šestý smysl mi říká,že den „D“ se blíží.

Ally 3. 4. 2007 Pedro i páníčci mají radost, protože dnes jsme byli na ultrazvuku a ty malé kuličky v mém bříšku jsou opravdu má miminka. Já už to vím dávno, přece už jsem zkušená mamina. To bude zas u nás malého hemžení.

Equisite of Dream TeamAlly 10. 3. 2007 mě Pedrášek úspěšně nakryl. Sice jsem na něj zkoušela různé hry, ale vysvětlil mi, že jde o vážnou věc. Hry si odbudu jindy. Dala jsem se ukecat.

Ally 26. 2. 2007 Hárám se jindy než si představovala panička, ale s přírodou nehneš. Asi to bylo tím popleteným počasím - ani zima ani teplo…

Tátou mých třetích dětí bude fešák Pedro od paní Šustové. Už ho znám, je to Brusínkův kamarád. Pojedu za ním do Neuměřic. Je tam pěkně a já si užiju dovolenou. Moc se mi tam líbí a rychle má i tady kamarády.

Chodím si na procházky,užívám teploučka a taky chodíme plavat.Snažím se chovat jako nastávající mamina a nedělat tolik blbostí.

Moji malí kamarádi už taky na mě dávají pozor a naše hry si odpustili. Jsem teď pěkně kulatá a těžce se mi chodí, ale trochu se i proběhnu, nejsem přece žádná princezna. Ještě týden a miminka budou na světě. Tak mi držte palce.

 

 Letošní zima mě trošku zaskočila. Toho bílého na válení a skotačení bylo děsně málo a tak zimní procházky vypadaly spíš jako ty jarní. Vylepšujem poslušnost a přinášení a taky si opakujem vlečky. Jaro je tu coby dup a i letos budu mít mateřské povinnosti. Chodím moc ráda na procházky do lesa a pátrám po zajímavých vůních.

Navštívili jsme moje druhá štěňátka - Berry, Beatu a Bereniku. Holky mají pěkný domov a mají je tam moc rádi. Jsou to zatím ty správné puberťačky a brzo dospějí ve správné slečny. Budu jim držet palce, ať se mají pořád moc fajn.

Teď odpočívám, občas si nějaký úkol procvičím a čekají mě snad už brzo mateřské povinnosti. Čekám na tu správnou dobu. Nejlepší to bude v létě, až bude teploučko. Děsně mě baví kamarádit se s našimi kluky. Radkem a Ondrou. Radek se mnou pořád vyvádí, je to děsná psina, když se kočkujem. Ale je ještě moc malý a já se chovám pěkně, abych mu neublížila a jsme velcí kamarádi.

Bigi  6.8.2006 SZVP Litohoř. Jsem strašně netrpělivá a moje oblíbené kachničky jsou cítit všude kolem. Netrpělivost se mi ale nevyplatila. Nezůstala jsem klidná hned při chování na stanovišti a přiznejme si, na tolik střílení jsem taky připravená nebyla. Nepokazila jsem až dohledávku a na markingu jsem místo pro kachnu běžela k autu. Ostatně během pár sekund mi panička vysvětlila, že běžím špatným směrem a já směr urychleně napravila a běžela pro kachnu jak o život. Kdybych si to nepokazila, mohli jsme dopadnout líp. Tak máme jen III.cenu. Ale razím heslo, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Byla to pro mě nová zkušenost a jak budu starší určitě i trpělivější. Určitě si to opravím. Tak někdy.

Ally 25.6.2006 Už od rána vím, že přišel den D a mě se narodí malá chlupatá klubíčka, od kterých se nebudu moci hnout ani na krok. Celý porod jsem zvládla v rekordním čase necelých čtyř hodin. Narodilo se 10 zdravých a krásných štěňátek. 4 kluci a 6 holek. Všichni cvalíci jsou v pořádku a já taky, už se těším, jak si spolu bude hrát.

Chodím na malé procházky a občas si zacvičím s aportíkem, abych poučila malou Bigi, která už se toho hodně naučila a taky mám pořád velkou chuť k jídlu.

Připravuju se na Zkoušku z vodní práce. Máme nové řády a já musím ještě docvičit spoustu věcí, například paměť pro aport. Musím pořád opakovat, abych si svoji paměť opravdu trénovala a přesně si pamatovala, kam aport padnul a já ho v co nerychlejším čase odevzdala paničce, navíc se nesmím nechat rušit současným výstřelem. Taky trénuju, abych plavala správným směrem, který mi panička rukou naznačí. Hrozně moc mě baví dohledávka a slídění v rákosí. Je to prima. Panička má někdy strach, abych se ji v hustém porostu neztratila.

Když právě nemusím trénovat, ráda se kočkuju s Radečkem. Dělá se mnou všelijaké kulišárny, je malý a já vím, že na něj musím být hodná, abych mu svým třiceti kilovým tělem neublížila. Někdy do něj strčím, když chci někam rychle běžet, ale snažím se, aby z toho bylo málo pláče a modřin. Nejradši ležím a Ráďa si ze mě dělá polštářek a postýlku a pak spolu ležíme a odpočíváme.

Taky se chodím dívat na své malé brášky a sestřičky, moc nerozumím tomu, proč mě zatím panička odhání a nedovolí si s nimi hrát. Asi musí povyrůst a pak to spolu rozjedem.

Bráškové a sestřičky se rozutekli do nových domovů a já se pilně připravuji k vodní práci. Mám vodu moc ráda a vydržím se v ní rochnit celý den. Pracuji se zvěří, moc mě to baví, kachny nosím jedna radost, tak se pokusím neudělat na zkoušce ostudu.

Já jsem uprostředBigi 3.6.2006 MV Nitra. Jedem na výstavu, tentokrát na Slovensko, kam míří i mé kamarádky jezevčice, takže jedem společně. Počasí není nic moc, snad bude líp. Nemuselo by zrovna pršet. Počasí se nakonec umoudřilo a já v konkurenci třídy mladých dostala opět VD - holt nemám výstavní předpoklady. Paničce to nevadí a mě tahle parketa prostě nesedí.

Ally 23.5.2006 Chodím na malé procházky a občas si zacvičím s aportíkem, abych poučila malou Bigi, která už se toho hodně naučila a taky mám pořád velkou chuť k jídlu.

Bigi 21.5.2006 OVVR - Buchlovice – Smraďavka. Nadešel pro mě velký den, abych dokázala co ve mně vězí. První úkol byl navětřit a přinést z vysoké trávy pohozeného bažanta. Tedy ono stačilo, abych jej navětřila, ale proč bych ho tam nechávala, tak jsem ho paničce vzorně přinesla. Za druhé to byla moje reakce na výstřel - toho jsem se nebála a rozhodčí náš výkon patřičně ohodnotili. Měli jsme oba úkoly za plný počet bodů - za 4. Potom jsme došli k nedaleké přehradě. První skupina ještě pracovala na zkoušce - Ochota k práci ve vodě a já vše bedlivě sledovala. Panička si vypůjčila kachničku, “jej ta voní, pro tu doběhnu jedna radost a koupání to zbožňuji“. Konečně na nás přišla řada a já spolehlivě aportovala z vody. Dostali jsme opět za 4. Teď ještě vodění na řemeni a volně. Poslouchala jsem tak, jak mě to panička naučila a páni rozhodčí byli mým výkonem nadšeni. Opět mám za 4. A výsledek - samé čtverky, nejvyšší počet bodů, nemáme konkurenci. Já dostávám medaili a pytel granulí. Panička diplom kde máme napsáno, kolik jsem získala bodů, ve které ceně jsme zkoušku vykonali. Takže to máme 232 bodů a v I.ceně.

Ally 23.4.2006 Dnes mám ty správné dny a můj ženich a budoucí táta mých dětí to ví. Naše spojení se podařilo, jsem nakryta.

Bigi 22.4. 2006 MV České Budějovice. Je pořáně velké teplo, budu ráda, když na mě přijde brzo řada a já budu mít výstavu za sebou. Je nás v kruhu hodně a mě je horko asi proto jsem dostala svoje první VD. Však co, já stejně preferuji pracovitost před krásou a poctivě se připravuju na ověření retrívřích vlastností a ty já mám. Pracuji, abych neudělala paničce ostudu. Cvičím pouze s umělými aportíky, zvěř nemáme, ale to neva, já si už loni přivoněla k zajíci, bažantovi a kachně a moc mi voní. Panička to ví a věří mi.

Bruce of Dream TeamAlly 18.4.2006 Jedu na výlet do  Neuměřic kde budu chvíli bydlet, budou to pro mě trošku prázdniny. Jsem zvědavá na svůj dočasný nový domov. Jo, je to tady podle mého gusta a i dočasná panička se mi zamlouvá a budu se tady chovat slušně a budu poslouchat. Co by si o mě jinak Brusínek pomyslel. S neposlušnou nevěstou by děti mít určitě nechtěl.

Ally 13.4.2006 Hárám a brzo se vydám na cestu za zvoleným krásným pejskem jménem Bruce of Dream Team. Je to velký fešák, který má za sebou velké úspěchy po celé Evropě. Taky pracuje jako canisterapeutický pes. To znamená, že je s lidmi  velký kamarád.

BigiBigi 16.2.2006 jsem si byla nechat u pana doktora Snášila fotečku mých kyčelních kloubů. Je to super. Mám DKK 0/0.

Teď se učím poslouchat a další věci, které bych měla znát, abych mohla na jaře na OVVR. Tak mi držte palce, ať to zvládnu. Před tím mě čeká ještě Mezinárodní výstava 22. dubna 2006 Českých Budějovicích

Ally a AjkaAlly  8. -9. 10 2005 zkouška všestrannosti v Mohelně.Tady jsem se  potkala se svými sourozenci Alanem a Ajkou. Alan je celý po našem tátovi Bongovi a Ajka je jako já , jsme zlaté po naší mámě Aře . Ajka je teď jako já fena „U

Ally 24.9.2005  Když už jsem nemohla být se svými dětmi, protože rychle odrostly a vytratily se mi do světa, začala mě panička s naší kamarádkou připravovat ke zkouškám lovecké upotřebitelnosti.Docela dost jsem si toho pamatovala, jen mě nebavilo běhat s nosem u země a tak následoval nácvik vleček, stopa vůdce a pobarvená stopa. Teda lidi začalo mě to moc bavit, panička i celá její smečka se mnou měly moc trpělivosti a tak díky  všem jsem pokořila Podzimní zkoušku   v Hrotovicích .

Bigi 24.9.2005 to jsem byla s kamarádkou zase na výstavě. Tentokrát na Národní v Brně. Panička se mnou jít nemohla, protože v ten stejný den s mojí mámou skládaly Podzimní zkoušky v Hrotovicích které zvládla v I.ceněJá sice na výstavě pohár už nevyhrála, ale určitě jsem se líbila. Dostala jsem bílou mašličku -jako Nadějné štěně. Panička mě doma pochválila, že jsem se pěkně předvedla .

BigiBigi 28.5.2005 jsme jeli na Klubovou výstavu na Konopiště. Lidi tolik psů a lidí pohromadě, kdo to kdy viděl? A to úmorné horko. Byly mi teprve 4 měsíce a fakt mě to zmáhalo, ale po mámě nejsem. Děsně mě baví se předvádět. Taky jsem se paní rozhodčí moc líbila - obdržela jsem žlutou mašličku a maličký zlatý pohár a VN-to je jako velmi nadějné štěně. Děsně mě to povzbudilo a já jsem vydržela až do odpoledne, kdy probíhala soutěž o nejhezčí štěně výstavy. A jak jsem dopadla? No byla jsem opravdu nejhezčí. Dostala jsem veliký pytel jídla a panička diplom a krásný veliký pohár.Ten den toho na mě skutečně bylo moc,ale stálo to za to.Bigi a Arnold

 před porodemAlly  20. 1. 2005 jsem neklidná, něco se mnou už od rána děje. Páníčci jsou taky netrpěliví, snad ještě víc než já. Před třemi týdny jsem dostala nový pelíšek, tedy spíš bednu, nejdřív se mi moc nelíbila, ale pak jsem si zvykla. Měla jsem v ní svoje soukromí a cítila jsem se tam bezpečně. Večer se stala ta velká událost. Postupně se mi narodila malá miminka. Byla nádherná a já se o ně s velkou láskou a pečlivostí začala starat tak, jak mi velel hlas přírody

 

Ally 17. 12. 2004  Ultrazvuk potvrdil, že brzo budu mámou a narodí se mi malá psí miminka.

 Byla jsem stále při chuti a užívala si zimních procházek do přírody. Chodilo se mi stále víc ztěžka a moc mi chutnalo. Baštila jsem teď za několik pejsků ne jen za sebe. Ráda jsem odpočívala v teple svého pelíšku.

 

Ally Ally 19. 11. 2004Nadešel můj další velký den. Měla jsem se stát maminkou. Vyrazili jsme do Brna za Robinem. Krytí proběhlo v pohodě jak se sluší a patří se všemi náležitostmi.

 Všichni jsme byli netrpěliví, ale já cítila, že je to tady. Budu mít miminka. Panička nahmatala malé kuličky v mém bříšku.

 

Ally 9. 11. 2004 Začala jsem se hárat panička už měla pro mě vyhlídnutého ženicha

 

 

 Ally  6. 11. 2004Jsem složila v Brně – Králově poli Zkoušku základní ovladatelnosti psa-ZOP na 71 bodů. No co vám budu povídat, Měly jsme s paničkou namále . Poslouchala jsem, to jo, Dělala jsem obraty, plnila povely, nechala se nosit, chodila jsem po nezvyklém podkladu, ale přece nebudu ležet tam, kde mě to nejde pod nos. Přitahoval mě pach, pach kluků. Ony totiž dámy byly odloženy jinde než pánové, No uznejte. Příroda mi zavelela a já si odešla lehnout na místo vyhrazené psím klukům a body šly dolů. . No teď už vím proč, pokazila jsem si odložení a to jen proto, že jsem trochu umíněná a taky proto, že jsem se za pár dní začala hárat. Prostě pudy byly silnější než já.

 

Ally 25. 9. 2004  Další výstava zase v Brně. Tentokrát jen národní. Bylo to pro mě nachlup stejné, nepomohlo mi, ani že tentokrát se mnou v kruhu běhala panička, Stejně mě to nebavilo a tak jsme opět dostaly VD a červenou stužku.

 

 

Měli jsme ale splněny podmínky k tomu, abych se mohla stát mámou krásných štěňátek. Páníčci mi začali hledat vhodného tátu pro moje štěňátka. A našli. Krásného pejska z daleké Francie, který měl svůj domov v Brně. Jmenoval se Ashbury Touch the Sky-tedy Robi.Ashbury Touch the Sky Byli jsme se za ním s páníčky seznámit. Naprosto nás nadchnul, byl to úžasný, světle krémový fešák, který mi předvedl, jak skvěle zvládá odložení a dohledávku aportů.

 

Panička, ale usoudila, že když už se semnou tolik nadřela, abych poslouchala jako správně vycvičený pes, že bychom mohli na zkoušku poslušnosti.

 

 Před branou výstavištěAlly 26. 7. 2004 Jsem na svojí první výstavě v Brně. Dokonce mezinárodní. Lidi, tolik psů jsem v životě pohromadě neviděla. Asi jsem se panu rozhodčímu moc nelíbila, však on mě taky ne. Děsně mě to čekání, než na nás přijde řada nebavilo, a potom běhat tam a zpět. No strašná nuda. Když mě prohlíželi, tak jsem stála jak přikovaná, ale už mi to nebylo nic platné, protože mě pan rozhodčí prokoukl. Zjisti, že mě vystavování nebaví a asi se mu nelíbila moje zlatá barva a tak jsem dostala jen velmi dobrou-červenou stužku.

 

 

Ally 15. 6. 2004  Bylo pro mě důležité datum. Páníčci chtěli vědět jestli mám zdravé kluby a tak mi je pan doktor Snášil vyfotografoval. Dopadlo to prý skvěle . Kyčle mám 1/1 a lokty 0/0.

 

 

Ally 23. 5. 2004- OVVR. Kdepak jen koukat. Prý“ když už jste tady, tak si to pojďte zkusit“. A tak se stalo, že já toho dne složila svoji první zkoušku . A to přesto, že ráno sněžilo a voda byla strašně studená a já si nepřivezla a ni svůj oblíbený aport, Ten jsem ho totiž do rána stihla rozebrat a tak jsme si museli půjčit. Ale brrr, do té vody se mi fakt nechtělo. Panička mě musela trochu přesvědčovat, Ale nakonec jsme to sfoukly v I. ceně a získaly jsme kromě dobrot a 216ti bodů krásný diplom.

 Na ten výkon jsme byly patřičně pyšné obě dvě, panička totiž měla v bříšku miminko a tak jí to dalo docela zabrat . 5. 7. se narodil malý Radeček a od té doby chodím do přírody cvičit a na procházky ještě s kočárkem. Teda s paničkou a kočárkem.

zelená je tráva to je paráda!!